Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - 13 Şehit!....
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 8. sayfa (Toplam 10 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
hilalugruna1
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 178

İletiTarih: Per Ekm 09, 2008 8:03 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet görülüyorki yillardir insanlar bosuna haykiriyor ,Türk askerlerimiz birazda ihmalkarliklarin ,önemsenmemelerin kurbani mi oluyor bu sehitlerimiz bu can gencecik vatan evlatlarini her gün topragin bagrina birakmak politikacilarin kanina dokunmuyor galiba ,artik kelimelerde tükendi elimizden hic birsey gelmiyor sadece sehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz Türk milletinin basi basimiz sagolsun ,yillardir bunlari yazmaktan ve söylemekten bilhassa politikacilarimiz bir türlü isyan etmediler ,neyse degisen bisey olmayacak Türkiye hergün böyle sehit haberleri ile varligini ,varligimizda gerci bicak kemige dayanmis vaziyette ,artik Vatanimiz ve milletimiz icin hayirlisini yinede dileyelim insallah.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Per Ekm 09, 2008 3:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Geçmiş tv kameraları karşısına utanıp sıkılmadan şunları söylüyor akepe gurup başkan vekili olacak kişi.
"terörün savaş ile önlenemiyeceği görülmüştür"!
Oktay Vural uyarıyor kendisini,ama adam hala ayni lafları söylüyor.
İddiaları şu.Masaya oturacaklar ve bu işi bitirecekler,sözde o zaman terör kalmayacak.Tabii TC diye bir devlet de kalmayacak o zaman.Vatanı kürde teslim edecekler,bitecek bu iş.
Bu kafa yapısındaki adamlar terörü çözebilir mi?Terör olan bir ülkede kalkınma olabilir mi?Ekonominin düzgün çalıştığından bahsedilebilir mi?
Huzurun,can güvenliğinin ,devlet gücünün olmadığı bir yerde;işler yolunda olabilir mi?
AKEPE VEKİLİ SÖYLEDİKLERİNE KENDİSİ DE İNANMIYOR.KAMERALARA BAKIŞI ÜRKEK,PISIRIK,BAKIŞLARI BOMBOŞ,ÇÜNKÜ DOĞRUYU DEĞİL,KENDİSİNE SÖYLETİLENİ SÖYLÜYOR.
Sözde iktidara geldiklerinden beri güneydoğuyu kazanmışlar da teröre prim vermiyormuş halk.Hadi ordan be!Öyle olsa terörist elini kolunu sallayarak güpegündüz diyarbakır denilen çakal yuvasında polis aracına nasıl saldırı yapacak?Aldıkları kürt oylarının bedelini,onlarla masaya oturarak ve her istediklerini vererek ödemeye çalışıyorlar.
Türkiye neredeyse 30 yıldır bu teröre harcadığı para ve moral değerleri ile kalkınmayı ve büyümeyi unuttu.Bu ülkeye iktidar olacak hükümetin en başta gelen görevi,terörü önlemek,bu ülkenin parçalanmasını isteyenlere gerekli dersi vermektir.Yoksa bu kadar orduyu beslemeye gerek yok!
Bu ordu tören geçişi yapmakla mı görevli,süs için mi?Neden onun harekete geçirip de ırak a girmiyorsunuz?Hem ortadoğunun en büyük silahlı gücüne sahip olacaksın;ondan sonra da bu itlerle masaya oturup istediklerini vereceksin.Anan güzel mi senin?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Per Ekm 09, 2008 6:08 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hürriyet den alıntı:
Alıntı:
Terör kararı Salı gününe kaldı 9 Ekim 2008

A.A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bugün gerçekleştirilen Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'na 14 Ekim Salı günü devam edileceği bildirildi.

Toplantı sonrasında Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün 13.00-19.00 saatleri arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'na 14 Ekim Salı günü devam edileceği belirtildi

Bu ne hız efendiler?Sizin hala bir planınız yok mu?Melanet yasalarını meclise getirirken,sabahlara kadar meclisi çalıştırıp yıldırım gibi yasa çıkardığınız günlere ne oldu?Oturun sabahlara kadar çalışın da ülkeyi bu beladan kurtarın.Eğer şu bir kaç gün içinde yapılacak bir ani operasyonun
gizlenmesi için bu haber sızdırıldı ise zahmet etmeyin.Müttefikiniz abd siz kımıldamadan haberini alır ve iletir gerekli yerlere.
Yok bir kararsızlıktan bu toplantıyı 5 gün ertelediyseniz size yazıklar olsun.
Şu hale bak,bu ülkenin savunması kimlerin eline kalmış?
Zavalli millet de bekliyor ki,bunlar Irak a vuracak ve başta barzani,pkk yı hizaya getirecek, cezalandıracak.pkk; savaşı istediği gibi yönetiyor,istediği şekilde geliştiriyor,gündemi hep o belirliyor.Koskoca devlet savunma yapmaya çalışıyor,onu bile beceremiyor;bırakın taaruz etmeyi.Kim bunun sorumlusu?Bu başarısızlığın sorumluları derhal istifa etmelidir.tsk nın da gafları artık can sıkmaya başladı.Yahu bir hava kuvvetleri komutanının nasıl bu baskından haberi olmaz da golf oynar?
Ne yapmaya çalışıyor bunlar?Şu anda devletin tüm kurumlarının başında abd yandaşı adamlar mı görevli?Biz ne biçim bir belanın içine düşmüşüz ve böylesine kuşatılmışız.
Eski genelkurmay 2.başkanı ta abd lere kadar gitti,ortak istihbarat işbirliği için.Geldi açıklamalar yaptı bu iş tamam diye.Hani ne oldu?Millete neden yalan söyleniyor?Bizim paşalarımız abd mi emir alıyor?Neden bir tavır koymuyorlar?Bana öyle geliyor ki,yanlız sınırlarımız değil,içten de kuşatılmış bir durumdayız.Çuval giydik,sınırlarımız ihlal edildi hiçbirisine ses çıkartamadık;nedir bu rezalet?Tsk ya söylüyorum.Sizi bu iktidar engelliyorsa,şifreli konuşmalara,imalara gerek yok,çıkın açık açık söyleyin bu millete.Korkuyorsanız onu da açıklayın millete.
Yoksa tek ve son dayanağımız olan bu şanlı kurumun da cılkını çıkartmak üzeresiniz.Bu ordunun namus ve haysiyeti,Atatürke bağlılığı öyle Anıtkabire gidip selam durmakla değil;Kemal in askerleri gibi olmakla mümkündür.GEÇMİŞ DE KEMALİN ASKERLERİ NE YAPTIYSA SİZ DE ONU YAPIN,MADEM ONU ÖRNEK ALIYORSUNUZ!
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Cum Ekm 10, 2008 1:04 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Degerli kadir abim bende iste onu diyorum. Malum bu terörün bitmesi icin siyasi irade gerek suan ki Akepe hükümetinin yaptiklari yapmadiklari ortada, kimlerle is birliginde oldugu ortada. Sonucta sehitlerimize "kelle" diyen birisinden fazla birsey bekleyemeyiz. Tam hain parti. Bunlari biliyoruz. TSK´yida yipratmak isteyenlerin oldugu gercegide ap acik ortada bunuda biliyoruz. Bizler her ortamda TSK´yi savunuruz, laf söyletmeyiz ama o kadar celiskili isler yapiyorlar, o kadar gaflar yapiyorlar ki savunulcak taraf birakmiyorlar. Önceki yorumumda dedigim gibi siyaset, basin ve medya, genelkurmay, emniyet vs vs tüm kurumlari sanki ele gecirmisler bizim haberimiz yok.

Bir düsüncemi daha paylasmak istiyorum. AKP´ye kapatma davasi acan Abdurrahman Yalcinkaya´ninda bu oyunun parcasi olduguna inaniyorum. Bu kapatma davasi bir senaryoydu. Bu adami zaten hic gözüm tutmamisti. Var bu iste bir is diyordum. Iyi arastirmak lazim bu adami. Danisikli dövüs gibi kapatma davasi acildi, başindan biliyorlardi kapatilmiyacagini. Bu adam kesinlikle onlardan birisi. Güvenecegimiz kimse neredeyse kalmamis gibi. Yillarca ABD, Fetos vs. bos durmamislar yillar öncesine tohumlari ekmisler haberimiz yok.

Bana göre Kurtlar Vadisi dizisinede aldandik. Tam Milliyetci bir dizi gercekleri yansitan dizi diye kandik. Bu dizi bile artik gercek yüzünü göstermeye basladi. Nasil ki Kanal7, Samanyolu tv´leri asker dizileri yayinliyor, ölümsüz kahramlar gibisinden, tv programlarinda sehitleri kullaniyorlar, askerlere türküler okumalar, hepsi YAPMACIK oldugunu cok iyi biliyoruz. Kurtlar Vadiside öyle. Herseyi yapmacik, milli duygulari sömürüp populer oldular ama gel gelelim ergenekon olayini dizide işleyip hakli göstermek istiyorlar. pkk´lilarida masum kandirilmis gösteriyorlar. Hani pkk´nin arkasinda ergenekoncular var gibisinden....Zaten gercektede öyle haber cikarip öyle suclama yapmadilar mi?

isimiz gercekten zor.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cum Ekm 10, 2008 5:57 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

değerli ülküdaşım EGE;
ne yazık ki kuşkularımız gerçek olmaya başladı.Şimdi şu yazıyı dikkatle okuyalım:
Alıntı:
Yazarlar

10 Ekim 2008

Ertuğrul ÖZKÖK

Öcalan'a teklif götürüldü mü

MİT Müsteşarı Emre Taner göreve geldikten sonra kendisiyle konuşan ilk gazetecilerden biri bendim.

O sohbette, çok ilginç bir şey öğrenmiştim.

Taner daha önceki görevleri sırasında İmralı’ya giderek, Abdullah Öcalan’la görüştüğünü söylemişti.

Bu, sadece benim için değil, herkes için çok yeni bir bilgiydi.

Nitekim üç gün sonra bunu yazmıştım ve Türk kamuoyu, cezaevinde Öcalan’la askerler ve savcılar dışında ilk temasın yapıldığını öğrenmişti.

Teröristbaşı, karşısında Emre Taner’i görünce, "Nerede kaldınız, sizleri ne zamandan beri bekliyordum" demiş.

Demek ki o da bu teması bekliyormuş.

Meğer Öcalan’la üst düzey başka temaslar da olmuş.

Bu temasların bence çok ilginç bazı yanları var.

O nedenle bu konuyu gündeme getirmek istiyorum.

* * *

Geçtiğimiz günlerde Referans Gazetesi yazarı Cevdet Aşkın yazdı.

Arkasından Hürriyet’te Yalçın Bayer ona atfen bu konuyu gündeme getirdi.

Dün de Cumhuriyet’te Hikmet Çetinkaya üçüncü defa yazdı.

Ama hayretle görüyorum ki en küçük tepki veya tartışma yok.

Olay şu:

Fırat Haber Ajansı, bir süre önce teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın bir konuşmasını yayımlıyor.

Öcalan konuşmasında, Ergenekon davasıyla ilgili, bana göre abuk sabuk denilebilecek bir analiz yapıyor.

Konuşmanın o kısmı önemli değil.

Ancak o arada çok ilginç bir bilgi veriyor.

Öcalan, 9 yıl önce İmralı’da iki Türk yetkiliyle görüştüğünü söylüyor.

Bunlardan biri asker, öteki sivil.

Asker olan kişi, Albay Atilla Uğur.

Yani bir askeri istihbarat yetkilisi.

Öteki ise Emre Taner.

O dönemde, MİT Müsteşar Yardımcısı.

Her ikisi de Öcalan’a şu mesajı vermişler:

"Hem Atilla Uğur hem Emre Taner bana şöyle dediler: ’Biz bu sorunu KDP, YNK ve Amerika ile değil sizinle çözelim.’ Bana konuşmaları olumlu geldi. Ama onların durumu şimdi ortada. Benim sorguma katılan paşa cezaevinde yatıyor ve neden tutuklandığını bilmiyor."

Evet, Öcalan’ın sözleri böyle.

* * *

Şimdi gelelim bu işin devamına.

Atilla Uğur, Ergenekon davasından içeride.

Öcalan’ın, "Sorguma katılan paşa" dediği kişi, emekli Orgeneral Hurşit Tolon.

O da Ergenekon davasından içeride.

Yani istendiği an, hem savcı hem hákim tarafından şu soru kendilerine sorulabilir:

"Siz, Öcalan’a bu sorunu seninle çözelim mesajı verdiniz mi?"

Tabii aynı soruyu, devletin resmi görevlisi olan MİT Müsteşarı’na da sorabiliriz:

"Siz Öcalan’a böyle bir mesaj verdiniz mi? Verdinizse ne cevap aldınız? Sorunun çözümü konusunda bir ışık gördünüz mü görmediniz mi?"

Bu soruları hem içeridekilere hem dışarıdakilere sormamız ve mutlaka cevabını almamız gerekiyor.

Çünkü teröristbaşının dediği doğruysa, Türk devleti kendisiyle bu sorunun çözümü için bir konuşma yapmış ve kendisine bir teklif götürmüş demektir.

Yanlış anlaşılmasın.

Ben böyle bir şeye karşı değilim.

Tam aksine, terörün durdurulması için her yola başvurulması gerektiğine inananlardanım.

O nedenle 9 yıl önce böyle bir yolun açılıp açılmadığını, açıldıysa bunu kimlerin engellediğini bilmek istiyorum.

Bu arada şunu hatırlatayım:

Son 9 yılın 6 yılında iktidarda AKP vardı.

Aynı soruyu onlara da soruyorum.

Tabii biri çıkıp "Bu yalan" derse ben de ona şunu söyleyeceğim:

Ben yeni bir şey yazmıyorum.

Bu konuda ilk yazı 4 Ekim’de çıktı. Üzerine iki yazı daha çıktı.

Bugün ayın 10’u...

Bizi, golf oynarken kendisine haber verilmeyen paşa yerine koymayın.

HÜRRİYET den alıntıdır

Bu kişiye güvenilmez.Ama kulağı delik birisi.
Bu apaçık bir meydan okuma.Hadi yalanlayın sıkıysa diyor.Ve golf oynayan paşa ile de bu arada dalgasını geçiyor.
Eğer bu yazılanlar doğruysa,biz yanmışız da haberimiz yok.Devleti kurtaracağız diyen ve bugün içeride olan Atatürkçü olduklarını söyleyen Paşalar ile,bugünün istihbarat tam yetkilis kişi,oturmuşlar güzel güzel İmralıdaki itle pazarlık yapmaya kalkışmışlar.İmralıdaki it o kadar kendisine güveniyor ki,bunlara"nerelerde kaldınız,çok önce bekliyordum"diyebiliyor.
Bunlar doğru ise devlet çok önceden bu itle pazarlığa oturmaya kalkışmış.
Ama yalan da olabilir.Bugün pkk ile pazarlığa oturmak isteyen rte böyle bir haber de yaptırmış olabilir.Kamuoyuna da diyecek ki;
"bak gördünüz mü,ben haklıyım.Bu iş savaşla çözülmez,masaya benden önce de oturmaya kalkıştılar ama beceremediler.Şimdi ben oturup pazarlığı başlatacağım diye bana neden kızıyorsunuz?Ben iyi tüccarım,pkk yı da bağlarım!"
Bu açıklama için,içerideki paşalardan derhal yalanlama bekliyorum.Bunu yapmazlarsa;ortaya şu sonuç çıkar.Bu devşleti kurtarmak adına bir oluşum içine girmeye kalkışanlar da bu vatana ihanet ediyor.
Hiçbir şerefli adam,emir kulu dahi olsa bu itle gidip pazarlığa oturmaz.
Makamı bırakır bunu gene yapmaz.
At izi iti izine karışmış,ortalık toz duman!Eğer şu yazılanlar doğruysa o zaman ben de diyorum ki,bu sistem tamamen çökertilmiş,bir silbaştan yapılanma gerekiyor.Bu da sandıkta falan olmaz.Ancak yeni bir istiklal savaşı ile mümkün olur.Bu da önce içte bir hareketi ve arkasından istiklal mahkemelerini yeniden kurmaya gerektirir.Vatana ihanet eden ne kadar it varsa toplanıp,daracığında sallandırılmadıkça da bu rezaletlerin bini bir para olarak devam eder durur.Türk milletinin makam ve mevkilerini,güvenini kötüye kullanan itlere artık dur deme zamanı çoktan geldi.
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Cmt Ekm 11, 2008 10:41 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bunca yıldan beri devam eden bu lanet savaş...

Dile kolay 25 yıl...

Pek çok şehit... Pekçok masum insan...

Neden ? Hani üçbeş çapulcuydu ya bunlar? Hani bitecekti? Hani hakettiklerini buacaklardı?

Yeter benim sabrım yok artık...

Ne abd nin istihbaratına, ne ab nin işbirliğine, ne de içimizdekilere İNANMIYORUM ve güvenmiyorum.

Bu içerde ve dışarda pekçok şerefsizin işine gelen bir savaş.
Gerçekte bitirilmesini isteyen de sadece sırada vatandaşlar...

Yazık...
altaylar
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 262

İletiTarih: Cmt Ekm 11, 2008 1:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Belcika pkk terör örgütüne ait oldugu icin el koydugu 10 milyon Dolari geri vermenin yollarini ariyor.

Bu terör laneti basimizdan bu durumda eksik olmaz ve bitmez.

Bu para daha kac Mehmetcigimizin canina kiyar kimbilir!

Avrupa resmen ve dolayli yollardan terörü desteklemeye devam ederken, biz ise hala AB`ne nasil girebiliriz diye kara kara düsünüyor, taviz üstüne taviz veriyoruz.

Ben sadece bu vatan ve milleti ugruna canlarini seve seve feda eden
mehmetciklere yazik diyorum ve soruyorum:

Mehmetciklerimiz canlarini niye feda ediyorlar?

Bu dönek hükumet icinmi?

Bu dönek ve hain hükumete oy verenler icinmi?
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Cmt Ekm 11, 2008 2:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir yıl önce bu haberi ben açmıştım...

Tam bir yıl sonra...

Yine 17 şehit haberini açamadım.. boğazım düğümlendi.. ellerim kilitlendi..

Gördüğüm kadarı ile.. Ülküdaşlar buradan devam etmişler!...

Sanırım sözün bittiği yerdeyiz..

ATA'mızın ''Bursa Nutku'' nun tüm ülkede okunulması gerektiği bir dönem yaşıyoruz.. ve yaşayacağız..

Yazıklar olsun.. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletini ne hallere düşürdüler..

Şu habere bakın..

Barzani ile masaya oturuluyor!...

Türkiye'ye ''Bir kedisini bile vermeyeceğini söyleyen'' zihniyet ile masaya oturulacak ..dikkatinizi çekerim...

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=160401

Türkiye TASVİYE ediliyor!....

Geçmiş olsun!....
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 416

İletiTarih: Cmt Ekm 11, 2008 3:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Gül: Kürt Yönetimi’yle diyalog normal
Kuzey Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi ile temas kurulması konusunda değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Irak’ta her kesimle görüşülmesi kadar normal bir şey yok” dedi.

NTV-MSNBC VE AJANSLAR
Güncelleme: 16:08 TSİ 11 Ekim 2008 Cumartesi

ANKARA - Finlandiya ve Estonya’ya yaptığı 4 günlük ziyareti tamamlayarak Türkiye’ye dönen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, havaalanında basın toplantısı yaptı. Cumhurbaşkanı Gül, terörle mücadele kapsamında Kuzey Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi’yle de temas kurulması yönünde ortaya atılan görüşleri değerlendirdi.
Cumhurbaşkanı Gül, özetle şunları söyledi: “Daha önceki Milli Güvenlik Kurulu toplantılarında da yaptığımız yazılı açıklamalarda Irak’taki bütün gruplarla Türkiye’nin temas etmesi gerektiği ve bunu yaptığını zaten açıklamıştık. Ayrıca Türkiye’nin Irak özel temsilcisi var biliyorsunuz; Türkiye ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin özel temsilcisi... Özel temsilci Irak’ta bütün gruplarla olduğu gibi Kuzey Irak’taki liderlerle de tabii ki görüşüyor. Ayrıca, Bağdat’ta büyükelçimiz var. Savaş döneminde bile büyükelçiliğini kapatmayan çok nadir ülkelerden biriyiz. Büyükelçimizin de orada herkesle görüşmesi var.

NORMAL BİR ŞEYHerkes biliyor ki Irak’taki otorite noksanlığı yüzünden, Irak’ın özellikle kuzeyindeki dağlık bölgeler teröristler için adeta bir korunma merkezi durumunda; oradan kaynaklanan terör var. Bununla mücadelede Irak’ta herkesle olduğu gibi Irak’ın kuzeyindekilerle de görüşmekten normal bir şey olamaz. Ayrıca şunu da hatırlatırım ki 8-9 sene önce PKK terörüne karşı hep beraber mücadele de edilmiştir.

IRAK’IN İSTİKRARI TÜRKİYE’YLE İŞBİRLİĞİNDEN GEÇER
Ben şuna açıkçası inanıyorum, Irak’ın istikrarı, güvenliği, zenginliği Türkiye ile dostluktan, Türkiye ile iş birliğinden geçer. Bundan matuf bizim de büyük faydamız vardır.

ONLAR DA ‘BELA’ DEMEYE BAŞLADILAR
Gelişmeye başlayan yeni bir dönem başladı. Kuzey Irak’taki Kürt liderlerin söylemlerine bakarsanız, onlar da terörden şikayet etmeye başladılar. Buna ‘bela’ demeye başladılar. Dolayısıyla bazı son terör hareketleri bu dayanışma, iş birliğini önlemeye dönüktür.

Bu açıdan bunlar Türkiye’nin yeni, bugün aldığı bir karar değil, bu yönde zaten bu görüşmeler var. Bunların da gayet doğru olduğu kanaatindeyim.”

Şaşırmadım !!!

Şaşırdıysam namerdim, aylardır yıllardır yapılmak istenen zaten buydu, bölgesel kürt hükümetiymiş, yine söylüyoruz bunlar iyi günler, yakın zamanda özerklik isteyip sonrada devlet isteyecekler ve bunlar iş başında olduğu sürece bu süreçi rahatlıkla uygulayacaklardır. Her nedense her söylediğimiz çıkıyor, tesadüfmü dersiniz? Hayır değil iyi bir analiz yaptığınızda ortaya çıkan ve çıkacak olanları rahatlıkla görebiliyorsunuz... He bu arada tüm Ülküdaşlarımı buradan uyarayım !!! Kurtlar vadisine artık prim vermeyin, artık insanlara birşeyler dikte etmeye başladılar, film yoluyla gözümüzü boyuyorlar.....
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Cmt Ekm 11, 2008 4:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslında bu ülkede oynatılan diziler AB tarafından dikte edilen dizilerdir..

Aman dikkat!.. Milliyetçi duygulara hitap ettiği sanılan ''Kurtlar Vadisi'' son zamanlarda.. Milleti olan olayları.. dönen dolapları MAZUR görmeye..yöneltmektedir.. ''MURO'' karakteri sayesinde.. Terör örgütü ''Sevimli '' hale getirilmektedir... çok haklısın kardeşim.. Aman dikkat!..

Artık millet ''Şehit'' haberlerini bile kanıksamaya başladı.. Artık sokaklara milyonlar değil.. 100 -200 kişi bile zor çıkıyor!.. bakınız son şehit haberleri ...

saygılarımla.
altaylar
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 262

İletiTarih: Pzr Ekm 12, 2008 10:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Necirvan Barzani Türkiye`ye geliyormus.

Acaba ne icin geliyor?

Sehitlerimizin kanlarini akitan köpeklere nasil yardim ettigini anlatmiyacak herhalde!

Yoksa pkk terör örgütü ile Türkiye Cumhuriyeti arasinda arabuluculukmu yapacak?

Yoksa kedisini vermeye kararmi vermis? Pek zannetmiyorum ama!

Yoksa Amerikanin pkk ve sözde kürdistan konusundaki isteklerini ve yaptirimlarini bize bildirmeyemi geliyor acaba?

Barzani kim? pkk kim? Ikiside ayni pislik degilmi?

Rte barzaniden ne isteyecek acaba?

Birliklerini geri cekmi diyecek?

Yoksa barzaniye birliklerini geri cekmesi icin bedelmi ödiyecek?

Yoksa barzani birliklerini cektigi taktirde Türkiye hükümeti olarak sözde kürdistani kalkindirmak icin yeni projelerinimi sunucak barzaniye?

Belkide pkk terör örgütü ile ateskes antlasmasina aracilik etmesini isteyecek barzaniden!

Ve en sonundada bu olayi süslerek püsleyerek tatli tabaginda
Türk milletine medya araciligi ile yedirecek.

nihayet 30 yildir kanimizi döken, milletimize acilar yasatan, analari aglatan bir örgütle anlasma yoluna giriyoruz vay be!

Ne günlere kaldik!

Allah sonumuzu hayir etsin!...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10103180.asp?gid=229&sz=89527
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 855

İletiTarih: Pts Ekm 13, 2008 9:30 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.....aradan yillar gecti...cok seyler yazildi ve cizildi ve simdi Turkiye "bolgesel yonetim"ile direkt temasa gecmis..yazik cok yazik, Turk devleti cete pesmerge yonetimiyle masaya oturuyor...pkk yi bitirmek icin ikili calismalar yapilacakmis. bundan daha buyuk bir skandal ve rezillik ne olabilir ki? hele hele TC devletinin cumhurbaskani utanmadan cikmis "bolgesel yonetim"ile temastan normal birsey olamaz demis! hemde Ataturkún resminin onunde..makamindan, onunde oturdugu Ataturkún resminden utansin!!

aslinda suc bunlarin degil, bunlarin ne mal olduklari belli, sorun bunlari tekrar tekrar secen millette! ne milliyet kalmis ne bilmemne kalmis...!
hasan1299
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 806

İletiTarih: Pts Ekm 13, 2008 6:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zaten şimdide barzani denen iti TÜRKİYEYe DAVET EDECEKLERMİŞ,bu kadar haince bir yönetim olabilrimi,hainlik bu kadar açık yapılabilirmi,eğer barzani davet edilirse verdiğimiz 17 şehit danışıklı dövüş olarak verildiği hissine kapılacağım,çünkü bu olayın hemen ardından barzani türkiyeye çağrılacak ve bakın barzaninin kulağını çekiyoruz mesajı verilip ,arkadan tavizler verilecek.bu millet salak değil kimi kandırıyorlar.tarih bu akp ve kadrosounu yazacak tarih hesap soracak bu hainlerden,gelecekteki TÜRK NESLİ bu ekibin ardından beddualar edecek hiç affetmeyecek.
ALLAH TÜRK ü korusun ve yüceltsin
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 416

İletiTarih: Pts Ekm 13, 2008 8:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Bu söz ortalığı duman eder!
13 Ekim 2008 Pazartesi 14:17
AK Parti ile MHP karşı karşıya. Erdoğan'ın "Ağzı olan konuşuyor" sözüne inanılmaz bir yanıt geldi. Ortalık karışacak.
İlgili Haberler
Bu söz MHP'lileri çok kızdırdı Erdoğan'dan ağır itham

ZÜBEYİR KINDIRA
İNTERNETHABER-ÖZEL

ANKARA- Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a, MHP’den ağır eleştiri geldi: “Haddini bil. Yapamıyorsan git, yapan gelir…”

Ankara'da tampon bölge kavgası patlak verdi. Hatırlanacağı üzere MHP lideri Devlet Bahçeli, teröre karşı "tampon bölge" öneMHP'Yİ ÇILDIRTAN SÖZ
Başbakan Erdoğan'ın tampon bölge önerisine yanıtı MHP'lileri çok kızdırdı. İşte o yanıt:
“Şu anda tampon bölgeye gerek yok. Yapılması gerekenler yapılıyor. Ağzı olan konuşuyor. Genelkurmay ne yapılması gerekiyorsa yapıyor. Bizden talep ediyorlar bizde uymuşuzdur, bundan sonra da uyarız.”
rmişti.
Bu öneriye CHP'den de destek gelmişti. İktidar "önerileri değerlendiririz" diyerek ilk başta olumlu yaklaşmıştı.

MHP'Yİ AYAĞA KALDIRAN SÖZ

Ama Başbakan Erdoğan bugün sert bir karşılık verdi. Bahçeli'yi kastederek "Ağzı olan konuşuyor" dedi. İşte bu söz MHP'yi ayağa kaldırdı.

İNTERNETHABER'E konuşan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Erdoğan'a zehir zemberek bir yanıt verdi. İşte AK Partiyi kızdıracak sözler;

“Asıl cahiller konuşmamalı. En büyük tehlike cahilliktir, bilgisizliktir. Bu konuda başbakan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalıştığını ortaya koydu. Türkiye’nin en büyük sorunu bu cehalettir” dedi.

“77 SÜLALESİ GELSE…”

“Biz neyi nerede ne zaman konuşacağımızı biliriz. Recep Tayyip Erdoğan’ın 77 sülalesi, topu gelse söyleyeceklerimizden imtina etmeyiz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan olmadık, olmayız. Başbakanı haddini bilmeye davet ediyoruz. Biz ağzı olup konuşmayan, kulağı olup duymayan , gözü olup görmeyenlerden değiliz”

YAPAMIYORSAN GİT BAŞKASI GELİR

Vural, başbakanın ‘o bölgeyi bilmiyorlar’ eleştirisi yaptığını da anımsatarak, “2002 yılında o bölgede silahlı kuvvetlerimiz var mıydı yok muydu? O tarihten bu yana coğrafya mı değişti? Başbakan bu sözleriyle Türkiye’yi terörle mücadeleden caydırıyor. Söylemi, ‘biz yapamıyoruz’ demektir. Sen yapamıyorsan gidersin, yapan gelir. Başbakan Türkiye’nin hareket kabiliyeti olmadığını söylüyor. Terörle mücadeleye bundan daha büyük darbe olur mu?” diye konuştu.

ÇAPSIZ ÇAPSIZ KONUŞMALAR, HERKESLE POLEMİĞE GİRMELER, SADECE BEN BİLİRİM, BEN SÖYLERİM, HERKES BENİ DİNLER HAVASI, AŞAĞALAMALAR, LAFAZANLIKLAR SİLSİLESİ VS VS..........

ŞİMDİDE MHP NİN YAKASINA YAPIŞMALAR...

BİR ZAMAN ASIL MİLLİYETÇİ BİZİZ BUNLARDA KİM OLUYOR TARZINDA KONUŞMALARI, KORAY AYDIN ÜZERİNDEN YAPTIKLARI NEMALANMALAR,

(GERÇİ HEPSİ SURATINA YAPIŞTI BUNLARIN AMA YARABBİ ŞÜKÜR DİYORLAR HALA.......)

BÜTÜN EKONOMİSTLERİN, ANALİZCİLERİN, KRİZ VAR DEMESİNE RAĞMEN, BUNLARI SÖYLEYENLERE B.K ATMALAR..........

BU GAZETELERİ ALIN BUNLARI ALMAYIN TARZINDA KONUŞMALAR........

GERÇEKTEN KOMEDİ GİBİ.....

BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN, BAŞINDA KOMEDYEN GİBİ BİRİ OLSUN, MİZAH DERGİSİ OKUYOR GİBİYİM......

DAHA FAZLA SÖZE NE GEREK VAR???

Bİ DÜŞ YAKAMIZDAN YA Bİ DÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ.........

SAYGILARIMLA
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 8. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız