Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - YETER!ALAYINIZ DERHAL İSTİFA EDİN!
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cmt Haz 19, 2010 2:09 pm    ileti konusu: YETER!ALAYINIZ DERHAL İSTİFA EDİN! Alıntıyla Cevap Gönder

VATAN DAN ALINTI:
Alıntı:

Gündem

10 asker şehit!

Hakkari Şemdinli'de karakola saldırıda 8 asker şehit oldu, 14 asker yaralandı. Saldırının ardından başlatılan operasyonda ise 2 asker mayın patlaması sonucu şehit oldu.

DHA

Bu davetin muhatabı;başta başkomutan olması gereken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,başbakan recep tayyip erdoğan ve genelkurmay başkanı olan İler Başbuğ dur!
Hayır hayır!Bugün verdiğimiz 10 şehit ve bir sürü yaralı nedeniyle değil bu isyanımız!Devletimizin bekası için bu rakam gerekiyorsa 10.000 de olur 100.000 de.
Bizi isyan noktasına getiren;bunca aydır devam eden teröre;devletin tepe noktasında bulunanların bakış açısıdır.Buna genelkurmay başkanı da dahildir.
Bir kışkırtma gemisi ,devlet talimatı ve bilgisi dahilinde sözde abluka yarmaya gidiyor bu beyefendiler çeşit çeşit gezide.Doğuda Türkler birbirini yiyor;başkomutan kore gezisinde.Sözde siyasal kürt partisi tehditler yağdırıyor;biz bataklığa saldıracağımıza,peşmerge agasını kırmızı halı ile karşlıyor,muhatap alıyor ve onu uyarmıyoruz.
Başta savaşmaya niyetli bulunmayan bir komuta kademesi,terörle mücadeleyi onunla masaya oturup açılıp saçılarak ve her dediklerini yaparak önleyebileceğini sanan(sanmıyor sanmasına,niyeti parçalamak zaten)bir hükümet;olanlar karşısında zerre kadar payı ve suçunun olmadığını düşünüp de;orduya hesap soracak kadar böyle bir ortamda dahi orduyu yıpratma görevini sürdüren bir meclis başkanı ile ancak buraya kadar!
Bu meclis başkanına bir çift sözüm var.
Muhterem!
Sen kime ne hesap soruyorsun?Bu ülkeyi ordu mu idare ediyor;senin mensubu bulunduğun siyasi parti mi?Sen bu ordunun ve güvenlik kuvvetlerinin elini çıkardığın binbir türlü uyum yasası ile bağla;dağ kaçkını itleri habur larda karşıla,dandikten mahkeme et,serbeset bırak;terörle mücadele için hiçbir irade ortaya koyma;kalk başarısızlık ilan et ve hesap sor!Sen kimsin muhterem?Ne hakkın var hesap sormaya.
Bu ordu kandile kendi mi girecek?Bu emri kim verecek?Bu mit ne yere içer,ne iş yapar?Nerede senin istihbaratın?Binlerce polis aldın göreve nerede bunlar?Sen emir verdin de ordu Kandil e girmedi mi?Girmek mi istemiyor,alırsın alayını göreveden!
Siz sayın genelkurmay başkanı!
Orduevlerine sakallıların kabulü için kanun boşluğu aramak sizin üzerinize vazife mi?İşiniz gücünüz bu mu bununla mı tarihe geçeceksiniz de basına bu yazıları yazdırtıyor ve hiç ses çıkarmıyorsunuz?Size helikopter mi alınmıyor?Mermi parası ödeneği mi veril miyor;meclisden alınan yetkiyi hükümet mi kullandırmıyor,sizin mi kullanmaya niyetiniz yok.Elinizi kolunuzu kim bağlıyor.Taşları bağlayıp da itleri ortalığa salan kimler,arkasında hangi güç var?Ben beklentiniz ne anlayamıyorum.Tezkerecisiniz 2 ay sonra yoksunuz.Çıkıp bu bela ile sizi mücadelede bizi zaafiyete uğratan nelerdir,kim elinizi bağlıyor niye bunları açıklamıyorsunuz?Bu hükümetin niyetini biz hepimiz biliyoruz da,siz mi bilmiyorsunuz?Neden bunu millete söylemiyorsunuz açık açık?Bu hükümetin terörle mücadele azmini olmadığını neden millete açıklamıyor da suçun ordunun üzerine atılmasına ses çıkartmıyorsunuz?Size olmadık hakaretler edildi,savaşmaktan aciz denildi,personelinizi demokratik görünme uğruna delilsiz ,dayanaksız polislere teslim ettiniz,kozmik odalarınıza dalındı,harim-i ismetinize saldırıldı.
Nedir bu suskunluk?Siz bunca şeylerden geçmiş bir kurmay subay olarak bunları nasıl yeyip yuttunuz?Çıkın bu orduyu savunun,suçun iktidarda olduğunu söyleyin,gidin o rte nin makamına kılıcınızı teslim edip,istifa mektubunuzu atın masasına.Ayıptır ya!
Biz bunları birer bürokrat olarak yaptık.bizi budamaya kalkışanlara ağızlarını payını birebir verdik lafımız alınlarına çaktık ve görevimizden istifa ettik.Siz elinizde bu prestij,bu güç ile bunu yapmaktan acizmisiniz?Tüm bu zillet ve meskenet 2 ay için mi?Sizin bu koskoca orduyu bilemedin 5000 terörist 5000 de satılmış vatan hainine yediriyor göstermeniz acziyet degil de nedir?
Koskoca orduyu savunmaya çektiniz,ayıptır be paşa.
500 kişi ile sınırı geçtik diye yazdırmakla,orayı burayı gelişigüzel bombalatmakla,bizim buna inanıp da sizin teröre mücadele ettiğinize inanacağımızı mı sanıyorsunuz?Olağan üstü hal de ,sıkıyönetim de demokrasinin birer araçları degil mi?Siz güvenlik kurulunda allahaşkına ne konuşursunuz?Ya bu adamlar iki kazı gütmekten aciz kimseler.BUNLARA NE YAPILACAĞINI SİZ SÖYLEYECEKSİNİZ.YAPMIYORLARSA MİLLETE AÇIKLAYACAKSINIZ.sİZİN ÖYLE BİR ERDİNİZ YOK GÖRÜLÜYOR.RTE KALKIP DA PASLAŞIYORUZ DİYOR VE SES ÇIKARMIYORSANIZ BU NE ANLAMA GELİR?O zaman sizin de terörle savaş için bir iradeniz yok,bu devletin parçalanmasını uyum içinde seyrediyor ve yardımcı oluyorsunuz anlamına gelmez mi bu?
Ne olur şu kandil için bilmem ne için artık bir plan koyun.Bu bayrak oraya bir kere dikilsin,bak bakalım terör merör kalacak mı?Bak bakalım dağa çıkan kalacak mı?Bak bakalım içerideki siyasi bölücüler de ses kalacak mı?
Uzun sözün kısası,ortada bir felaket var.Bunun da sorumluları,başta Cumhurbaşkanı,başbakan ,genelkurmaybaşkanı ve tbmm sidir.
Ya görevinizi doğru dürüst yapın,ya da istifanızı yazın çekin gidin.
Kimse bana bu devletin bir avuç piçe yenildiğini söylemeye kalkışmasın.
Millet artık askere çcuğunu göndermek istemiyor haberiniz olsun!
Çünkü bu çocukların elini ayağını bağlayıp,itlerin ortalığı istilasına seyirci kaldığınızı herkes biliyor.Devlet ve ordu idare etmek hamasi nutuklar atmak degildir.Gereğini yapın bu kadar basit!Bunun için seçildiniz,bunun için para alıyorsunuz!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Haz 19, 2010 4:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vatan dan alıntı:
Alıntı:

Gül: Topyekün mücadeledeyiz
"Teröre karşı topyekün mücadeledeyiz. Saldırıyı nefretle kınıyorum."

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terör saldırısını lanetlediğini belirterek, Terör örgütü bitirilene kadar bu mücadele büyük bir kararlılıkla sürdürülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve tüm güvenlik güçlerimize, bu mücadelede gösterdikleri üstün başarı ve fedakarlıkları için bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı samimi degil.Ordu yıpratılırken seyretti.anayasa mahkemesi kararı yok hükmünde sayılsın diyen raportorün sözlerine "ne diyorsun sen?"diyeceğine,gülerek hele bir tatrtşılsın biraz dedi.
Sayın Gül;kimdir o topyekun terörle savaşanlar?Terörle savaşan ve savaşacak adamları içeri aldılar;orduya vurdukça vurdular.Sevgili yoldaşlarınız her gün tsk ya taarruz etti.Siz ne yaptınız?Meclis napıyor sayın cumhurbaşkanı?Anayasa değiştirmeye uğraşıyor.Hükümet terörle mücadele için ne tedbir alıyor?Açılım ve apo ile pazarlık aşamasında.Siz barzani neden kabul edip görüştünüz?O herif ırak devlet başkanı mı?
Kusura bakmayın,açıklamanız hiç de samimi degil.Engin tesbitlerinizle habur dan sonra güzellikler!!!!!olmaya başladı.Şimdi kalkmış terör ile mücadele ediyoruz diyorsunuz.Hayır kılınızı bile kımıldatmıyorsunuz.
vatan dan alıntı:
Alıntı:

Siyaset

Erdoğan'dan ilk açıklama
Erdoğan: Fitneyi bertaraf etmek için her türlü bedeli ödemeye hazırız

RTE KENDİ BAŞARISIZLIĞININ,GÖREVİ İHMAL VE SAVSAKLAMANIN BEDELİNİ ÖDEMELİ.AMA HALA TÜRK MİLLETİNE BEDEL ÖDETMEYE DEVAM EDİYOR.oNA GÖRE BU HALA DAHA AÇILIMI SABOTE.YAZIK ÇOK YAZIK BU BAŞAKANLA BU KADAR!
vatan dan alıntı:
Alıntı:

Gündem

«Önceki Haber 19.06.2010 Cumartesi 14:02 Sonraki Haber»

Şahin: Genelkurmay'dan açıklama bekliyorum!
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, "Bugün verdiğimiz 8 şehidimizle ilgili Genelkurmaydan tatmin edici bir açıklama bekliyorum" dedi.

Devletin zirvesindeki iki kişi Türk milleti ile dalga geçerken üçüncüsü bakın ne demiş?Bu orduyu suçlama değil de ne?
Çağır meclisi de kandile harekat ı başlat meclis başkanı isen!Hala daha orduya belden aşağı vuruyor.üçü birden mehter yürüyüşünde ikisi ileri biri geri.
Sayın zirvedekiler.Bu ülkede pkk ile savaşmış her adamın ,yiğitin burnundan fitil fitil getirdiniz.Ya hapse atıldılar ya intihar ettiler.Özel timi kaldırdınız.
Bu şerefsizleri tepemize çıkarttınız.Bir baydemiri bile susturup görevden alamadınız.Barzani ye abi dediniz.Şimdi sormazlar mı size;nasıl bir topyekun savaş bu?Ya da sen ne hakla hesap soruyorsun?Uyum yasalarını kim çıkardı.
Kalkışmanın cezasını 8 seneye ben mi indirdim?Ölüm cezasını ben mi kaldırdım.
Devletin tepesinde sizin gibi adamlar varken bence pkk oldukça başarısız.
Eğer gerçek bir gücü olsaydı,sizin bu kadar lakayt ve laçka siyasetlerinize karşıo çoktan güneydoğuya bayrağı çekmeleri gerekirdi.
Alın 10.000 tane kahtman Türk çocuğunu 6 ay eğitin salın üstlerine.Bu kadar basit.Önden onlar,arkadan kandile hakurka bilmem nereye indirme,bindirme.Bak bakalım topyekun savaş neymiş.Milleti kandırmayın.Pinokyo ya döndünüz.Su içer gibi yalan söylüyorsunuz!
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 395

İletiTarih: Cmt Haz 19, 2010 11:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah’ım sen bu milletin evlatlarını muhafaza buyur… “İlâ-yı Kelimetullah” deyip senin adını diyar diyar dolaştıran Fatihlerin, Yavuzların yüzü suyu hürmetine muhafaza buyur…

“ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜLENLERE ÖLÜLER DEMEYİN BİLAKİS ONLAR DİRİDİRLER. FAKAT SİZ BİLEMEZSİNİZ.” (ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM)
AYET-İ KERİME

ALINTI

http://www.2023haber.com/
Celal ÇETİN
YAN GELİP YATMIYORLAR, ŞEHİT OLUYORLAR!’

Bir günde 10 şehit. Yürekler bir kez daha dağlandı. Henüz çocukluk çağından delikanlılık çağına geçmiş fidanlar toprağa düştü.

Kim toprağa düşürüyor o fidanları?

PKK mı? Hayır. PKK diye bir oluşum yok. Bunu kabul edelim artık.

Peki kim var?

Büyük Ortadoğu Projesi’nin mimarı ABD var. Onun tarihsel ortağı İngiltere var. İngiltere’nin devlet kurmasını sağladığı Siyonizm var. Mustafa Kemal’in Anadolu topraklarından kovduğu emperyalizmin temsilcileri var.

Peki başka kim var?

Bu güçlerin gönüllü yerli işbirlikçileri var. Demokratikleşme adına ülkeyi savunmasız bırakanlar var. AB yasaları ile misyonerlik faaliyetlerinin hızla önünün açıldığı dönemde Türkiye’nin her yerinde kilise restorasyonuna ve kilise inşaatına izin verenler var.

Dün Kandil’den gelen Ermeni ve Rum dönmelerine kucak açanlar var. Onlara bu milletin bütçesinden binlerce lira yardım edenler var. Aynı zamanda yıllardır bölgenin yollarını asfaltlamayanlar, yanaştıkları İran bile kale gibi karakollar yaparken kendi Mehmetçiğini barakalara mahkum edenler var.

Demokratikleşme adına Kürt açılımı yapanlar, Ermeni ve Rum tohumlarını “gizli tanık” yaparak “sözde itirafları” ile Türk Ordusu’nun şerefli generallerini, subaylarını gözaltına aldıranlar var. Kişisel kinlerinin ve siyasi hırslarının esiri olarak devletin temellerini yıkanlar, milleti birbirine düşürenler var.

Yüzlerine bile bakmaya kıyamadığımız fidanlarımızı elimizden alan PKK maskeli AB(D), İngiltere, İsrail ve diğerleri ile hala kolkola girebilenler, projelerinin gönüllü uygulayıcısı olanlar var.

Türk Ordusu’nu etkisiz bırakıp utanmadan hala Genelkurmay’dan “açıklama bekleyenler” var.

“Made in USA, Made in UK, Made in Israel” mermilerinin bizden aldığı her bir fidan, bir ateş yakıyor yüreklerde. Ama hiçbir mermi, “askerlik yan gelip yatma yeri değildir” diyen, yıllar önce AKP lideri sıfatıyla Avustralya'da katıldığı bir radyo programında, 'Ben düşüncelerimden dolayı hapis yattım. Sayın Öcalan, aldığı kellerin hesabını veriyor' ifadesini kullanan Başbakan Erdoğan’ın; “Allah’a çok şükür ediyorum ki Türkiye bu orgenerallerin zamanında bir savaşa falan girmemiş" diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın cümleleri kadar yakmadı yürekleri. Bugün o generallerin komutasındaki fidanlar Ermeni-Rum tohumları ile savaşıyor. Yan gelip yatmıyorlar, şehit oluyorlar.

Ve onlar yedi düveli memleket topraklarından kovan şanlı bir ordunun askerleri. “Geldikleri gibi giderler” diyen Mustafa Kemal’in askerleri. Bugünkü siyasi irade korkmadan, “gidin ve o dağları Ermeni-Rum tohumlarının başına yıkmadan gelmeyin” emri versin, bakın bir tane insan kılığında yaratık, taş üstü taş kalıyor mu?

Son olarak bir soru ve cevabı ile bitirelim. Türk Ordusu’nu etkisizleştirmek kimlerin işine yarıyor?

Bir yandan “ılımlı İslam” modeli, diğer yandan “insan hakları, demokrasi” gibi kavramların arkasına saklanarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin fonksiyonlarını yok etmek isteyenlerin işine yarıyor. Mehmetçiğin başına çuval geçirenlerin, “askerin etkisi azaltılsın” diyenlerin, azınlık haklarını savunanların, küreselleşmeyi Türkiye’de hakim kılmak isteyenlerin, BOP’un uygulanması için uğraş verenlerin, Türkiye’yi kendi coğrafyasında yalnızlaştırmak ve nihayetinde Türkiye'yi bölünmüş olarak gösteren haritaları gerçekleştirmek isteyenlerin işine yarıyor. “Geldikleri gibi gitmelerini hala hazmedemeyenlerin” işine yarıyor.

“Türk Silahlı Kuvvetleri'ni İmha Planı”nın sonuçları yaşanıyor bugün. Burada Türk silahlı Kuvvetleri bir simgedir. Onun şahsında Türkiye Cumhuriyeti'nin imha planı adım adım uygulanıyor. İşin en acı tarafı kendilerine çağdaş, aydın ve Müslüman diyen din tacirlerine inanan halkın, Peygamber Ocağı’nın adım adım yok edilmesini onaylaması…

Bunları söylerken askeri anlamda yapılan yanlışlıklar, zaaflar varsa araştırmak, sorgulamak fidanlara olan borcumuzdur.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pts Haz 21, 2010 3:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu satırların yazarı;bunca yıllık hayatında Türk silahlı kuvvetlerinin hakkında en küçük yanlış yorum yapmamıştır.Hala daha bu tutumumu ısrarla ve kararlılıkla sürdürüyorum ve biliyorum ki;bu ordu Türk ordusudur,milletinin ordusudur ve başka ülkelerin ordularına benzemez.
Ama bir kaç aydır İlker Başbuğ hakkında yazdıklarım az bile olmuş,çünkü kendisi bugünkü açıklamalarıyla bunu kanıtladı.
Türk askeri tarihinin Hilmi Özkök ve Yaşar Büyükanıt ile birlikte en başarısız ve silik genelkurmay başkanları arasında yerini çoktan almıştır.Hatta ilk sıraya da konulabilir.
Dün rte ile birlikte siperlerdeki fotoğraflarına bakın,bugün karakoldan tayini istemeyen gazi ile çekilmiş resme bir bakın ve yüzündeki ifadeyi iyi okuyun.O ifade her şeyi apaçık ortaya koyuyor.Döneminde doğru dürüst tek bir operasyon yapılmayan genelkurmay başkanı ne yazık ki bu yükü taşıyabilecek durumda değil.Genel kurmay başkanı bırakın astlarının;bir askerin,çatışmada yaralanmış bir gazinin gözlerinin içine dahi bakamamaktadır.Neden buna taktım?Çünkü ayni görüntüyü geçen 29 Ekimde Anıtkabir de yolunu ağlayarak kesen ve "bizi böldürmeyin,izin vermeyin"diye haykıran cesur yürekli bir Türk kadını ile olan fotoğraf karesinde de gördüm.Haykırışın muhatabından ,bakışlarını kaçıran bir genelkurmay başkanı.Son 3 genelkurmay başkanı Türkiyenin gittiği felaketi,ayni bizler gibi seyretmektedir.Ben bırakın genelkurmaybaşkanını;
askerlik yaptığım o 18 aylık dönemde;gözleri çakmak çakmak,alev alev yanan;heybeti ile(boyu ile alakalı değil)karşısındakini titreten ne tug ve tüm generaller gördüm.Ben bu orduyu Kıbrısa kayıkla çıkarırım diyen paşa gördüm.5 parmak dağlarında elinde tomsonu ve 2 koruması ile aslanlar gibi dolaşan Süleyman Tuncel Paşaları gördüm.12 eylüldeki yanlış uygulamalarına rağmen Nurettin Ersin Paşaları gördüm.Neler gördüm neler gördüm!
Bu paşalar sağ ise,rahmetli olanları mezarlarından kalkıp oturduğum kahvenin önünden geçse;size yemin ediyorum;ayağa kalkar esas duruşa geçerim!Çünkü bu paşalar başta olsaydı;ne rte ,ne abd ne israil ne de bilmem ne başımıza bu çuvalları geçirmeyi cüret edemezdi.
Doğan Güreş Paşa yı arıyorum,Kemal kıvrıkoğlu paşa yı arıyorum,ama nerede?
Neden mi?
Bugün köşk de sözde terör zirvesi yapıldı?Ne çıktı?HİÇBİR ŞEY!
Liderimiz sayın Bahçeli bizim gibi düşündü,biz sıkıyönetim dedik,o olağanüstü hal dedi.Peki İlker Paşa ne dedi?"gündemimizde böyle bir şey yok!"O zaman Paşa nın rte den ne farkı kaldı?Demek Paşa da bu işin silahla degil açılım ile düzeleceğini umuyor.Zaten mgk toplantılarında bu 3 genelkurmay başkanının da BİR ASKE R GİBİ DEĞİL,BİR SİVİL SİYASETÇİ GİBİ KONUŞTUKLARINI sık sık gördük.İşin siyasal tarafı ve tedbirleri hükümetin işidir.Genelkurmaybaşkanının asli görevi,olaya askeri çözüm ile yaklaşmasıdır.Bu terör olmasaydı,etrafta her millet ile güllük gülüstanlık olsaydık,ne güzel ordu idare edilirdi değil mi?Hani şu okullar olmasa maarifi ne güzel idare ederim diyen bir milli eğitim bakanı gibi.
Paşa gidiyor Çanakkalede seminer veriyor bugün.Ve son olayda kahramanlık destanı ,ikinci bir Çanakkale yaptığımızı söylüyor.
Kendi deyimi ile şövalye ruhlu Paşa mız ın görüşü bu.Benim ülkemde o kadar personel bulunan askeri birlikler basılacak,10 şehit verilecek;karakolu teslim etmedikleri için Çanakkale yazmış oluyoruz ;ben mi yanlış anlıyorum Paşa?İyi; bir de karakolu teslim etseydik bari.Eşkiya erzincan-sivas anayoluna gelmiş,yolu kesiyor,durmayana ateş ediyor,durana propaganda yapıyor;benim genelkurmay başkanı,Çanakkale den bahsediyor!Bununla da yetinmiyor.
Heronları aldığı için israilden memnun,istihbarat desteği için abd ile problem yok.Ama 150-200-50 her neyse it;elini kolunu sallaya sallaya benim birliğin burnunun dibine sokuluyor.Nereden;hem de bizim açtığımız ulaşım ve ikmal yolundan.Ne günlere kaldık yarabbi.Karakol teslim edilmedi ya destan yazmışız!
Çok açık görülüyor ki genelkurmay başkanı,cumhurbaşkanı ve başbakan ile son derece uyumlu çalışıyor,ve hiç bir çözüm önerisi falan da yok terör için.Oysa biz paşa dan hükümetinm bu işi engellediğini ve savsakladığı gerçeğini duymayı bekliyorduk.Ne gezer!
Ben 50 li yaşları geride bırakıyorum Paşa.Bu devlete yıllarca hizmet ettim,18 ay da takım komutanı olarak aslanlar gibi askerliğimi yüksünmeden yaptım.Beni silah altına çağırın!Hiç olmazsa şu itlerin 3-5 ini ben öbür tarafa yollayayım,sonra şehit olsam da farketmez.Nasıl olsa benim yazlığım da yok,zırhlı arabam da,son model arabam da.Çocuklarımı okuttum,beklediğim bir şey de kalmadı.Tatbikat kıdemi de almış ve bugün genel savaş çıksa en azından bir bölük komutanı olarak savaşa katılacak olan ben;bir kaç tane de o itlerin ayğının altına mayın döşeyeyim de görsünler bakalım mayına basmak ne demekmiş!
Bu ülkenin bütünlüğüne göz dikmiş o şerefsiz peşmergeye abi diyen,haburcu zihniyete zaten bir şey söylemeye değmez.Güzel şeyler olacağını söyleyip de milleti uyutan Cumhurbaşkanı için de.Beni sarsan,üzen;Ertuğrulun un ocağı nını,2 Mahmut un ocağının sizlerin elinde ne hallere gelmiş olmasıdır.10 şehit tonla yaralı verdiğimiz ve dönemlerinde Irak a tek operasyon yaşmamış paşaların ,başımıza giydirdiği çuvalların bir tekine bile karşıulık veremesidir.
Bir kaç kuşak göbekten akrabam olan Gazi Osman Paşa son ana kadar döğüşerek kılıcını teslim etmek zorunda kaldı.Oysa bakıyorum siz bu durumda bile kılıçlarınızı kuşanıp merasimlere katılabiliyorsunuz.Osman Paşa nın da kemiklerini sızlattınız.
Derhal bu şehit törenlerini bırakın Paşa.
Biz tarihimizde mezarı bile belli olmayan yüzbinlerce şehit verdik.
Bu yüce millet,biz Türkler onları defnederiz,sizden daha iyi defnederiz ve bağrımıza basarız.Namazlarını da kılarız.Siz bu işleri bırakın!Askerlerinizi 1 dakika daha fazla eğitin.Çanakkale de subaylar bu işi siperlerde yapıyorlardı.O acemi çocukları orada birer ölüm makinesi olarak yetiştirdiler.Bazı yavşak gazeteciler haykırıyor.Neymiş acemi çocuklar teröristin önüne atılıyormuş.Hastirin lan,askerliğini bile doğru dürüst yapmamış pislikler,asker kaçkınları!Türk doğuştan askerdir.Türkü savaşta bir ölüm makinası yapmaya 3 ay çok bile gelir!Ne acemisi?
Çanakkalede resimlerini görmediniz mi tıfıl çocukların.Hey onbeşli türküsü neye yakıldı?Dangalaklar diyor ki pkk lı 30 yaşında imiş,bizimkiler 20.Bu kadar dangalaklık olmaz.30 20 den üstün olsaydı askerlik 30 yaşında başlardı!
Ortada bir zaafiyet varsa o çocukalrın degil,baştakilerin acziyetidir.İyi yönetilmemesidir.Üzerinize düşeni yapın değil 10;10.000 evladımız gitse gözümüzden tek damla yaş gelmez.Milletin isyanı terörle savaşacak iradeyi ortaya koymayan,beceremeyen yöneticileredir!
Ne yazık ki bu iktidar için gensoru bile verilmiyor.Ne demek bu ya.Terör ile bu kadar başarısız bir iktidar bunun nasıl hesabını vermez?Bu meclis başkanı nasıl böyle konuşur milleti bahane ederek?Bu cumhurbaşkanı hala daha nasıl görevde kalır?Bu nasıl başkomutanlık?İşte bizleri kahreden bu başımızdakilerdir.Çözün taşlarımızı ,şu pkk yı halimize daha fazla güldürmeyin.Taşları salın ki biz de itleri vuralım!
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Pts Haz 21, 2010 6:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bizler elbette Genelkurmay Baskaninin yanlisindan bahsediyoruz. Ya degilse ordumuz dahilinde görev yapan veya emekli olmus pasalarimiz, nöbet tutan veya terhis olmus erlerimizin de yaklasik bizim gibi düsündügüne inaniyoruz.

Genelkurmay baskanliginin siyasilesmesi yada siyasi aciklamalar yapmasi, ordumuzun bölücü teröre karsi mücadele azminin kirildigi anlami tasimaz diye inaniyoruz. Zira özellikle bölgede görev yapan üst düzey subaylarimiz BIR EMIR BEKLIYOR diye inaniyoruz. Bir emir; ki dag tas yerinden oynatacak bir emir. Cephede evladini kaybeden babalar diye düsündügümüz bu subaylarimiz emir komuta zinciri icinde mutlaka gerekenleri arzediyorladir.

Ama fitne Ankara´da. Fitnenin büyügü Ankara´da...

Ve bu fitneyi Genelkurmay´in görmemesi mümkün degil. NATO kendini ispatlamis. NATO bizce kime yardim ettigi yönünde kendini defalarca ispatladi. Askerin bu kadar siyasallasmasini aklimiz almiyor. Dengelerden asker bu kadar etkilenirse elbette elimiz kolumuz bagli kalacaktir.

Genclige Hitabe gün gibi ortada... Basbug Atatürk bildi, yazdi... Ordu görevinden terhis durumundadir. Siyasallasan ordu ha var ha yok...

Biz sanirdik ki; mantigin bittigi yerde askerlik baslar.

Mantikli olmak askere mi kalmis?

TANRI TÜRK´Ü KORUSUN VE YÜCELTSIN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Sal Haz 22, 2010 5:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir45 demiş ki:
Dün rte ile birlikte siperlerdeki fotoğraflarına bakın,bugün karakoldan tayini istemeyen gazi ile çekilmiş resme bir bakın ve yüzündeki ifadeyi iyi okuyun.O ifade her şeyi apaçık ortaya koyuyor.Döneminde doğru dürüst tek bir operasyon yapılmayan genelkurmay başkanı ne yazık ki bu yükü taşıyabilecek durumda değil.Genel kurmay başkanı bırakın astlarının;bir askerin,çatışmada yaralanmış bir gazinin gözlerinin içine dahi bakamamaktadır.Neden buna taktım?Çünkü ayni görüntüyü geçen 29 Ekimde Anıtkabir de yolunu ağlayarak kesen ve "bizi böldürmeyin,izin vermeyin"diye haykıran cesur yürekli bir Türk kadını ile olan fotoğraf karesinde de gördüm.Haykırışın muhatabından ,bakışlarını kaçıran bir genelkurmay başkanı.Son 3 genelkurmay başkanı Türkiyenin gittiği felaketi,ayni bizler gibi seyretmektedir.!

değerli ülküdaşım şu satırlar herşeyi açıkca anlatıyor.başkada yorum yapmanın luzumu yok.halimiz budur...
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 395

İletiTarih: Sal Haz 22, 2010 7:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[/url]

ALINTI : Hürriyet

Çok savaş gördü bu millet...
Çömelen devleti ilk kez görüyor.

Her yer jammer dolu.
Sinyal kesiyorlar.
Ki, mayın filan patlamasın.
Havada üç tane Kobra var.
Tam teçhizatlı, tur atıyorlar.
Arada ısı bombası fırlatıyorlar.
Ki, roket gelirse hedefi şaşırsın.
Yüzlerce bordo bereli etrafta...
Araziye yayılmışlar, eller tetikte.
Kum çuvallarıyla çevrili siper...
Ardında, çömelmiş Başbakan.
Ve, Genelkurmay Başkanı.
Ki, mıhlamasınlar.

Moral vermek için yapılan ziyaretin, moral bozucu fotoğrafıdır bu.

Kimseyi rencide etmek maksadıyla yazmıyorum; ben de olsam, ben de çömelirim... Çünkü, elimizi kolumuzu sallaya sallaya girdiğimiz Irak topraklarına, kendi topraklarımızdaki kum çuvallarının ardından çömelerek bakabiliyoruz bugün anca.

Ankara'da yıllardır yan gelip yatarken, dizlerinin üstüne çökmüş örgütün, yeniden ayağa kalkmasına göz yummanın neticesidir bu... Kahramanlarımıza vatan haini muamelesi yapıp, içeri tıkarken, "güzel şeyler oluyor" deyip, teröriste havai fişek fırlatmanın, şımartmanın neticesidir. Şeref madalyalı subaylarımız kendi kafasına sıkarken, utanmadan sırıtmanın... "Camilerimizi bombalayacaklar, bize suikast yapacaklar" iftirasıyla cahil cüheladan oy toplayıp, elinde roketle gezenleri gizli gizli affetmeye çalışmanın bedelidir. Adamlar harıl harıl memleketin yollarına mayın döşerken, şarkıcılarla türkücülerle şov yapmanın, 4-4-2'yle mi yoksa 3-5-2'yle mi hallederiz bu meseleyi diye, futbolcularla top sektirmenin bedelidir.

Bir taraftan "kardeşim" diye bağrına basacaksın Barzani'yi... Öbür taraftan "taşeron bunlar" deyip, kum çuvallarının ardından çömelerek bakacaksın Barzani'nin topraklarına.

Nasıl gezebiliriz ki ayakta?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
mustafayaman
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 315

İletiTarih: Sal Haz 22, 2010 10:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

MEHMETÇİK,E kelle ,çocuk katiline , sayın demenin açılım teranesinin sonunda dağdan inen çapulculara verilen tavizlerin sonucu şimdide bu çaresizliğin çömelişidir

OYSA
OYSA
Fatih ve Atatürk dünyayı inletirdi.Atatürk düşmana taviz yerine ölümü tercih ederdi
Ama bunu yapmak için önce TÜRK,ÜM diyebilmeli sonrada DAMARLARDAKİ KANIN ASİL TÜRK KANI olması lazım.
Bunlarda kansız olduklarına göre daha çok çömelir daha çok el öperler.
Zaten bunların sayesinde ONURUMUZ ayaklar altına alınmıyormu? amerika askerimizin başına çuval geçiriyor israil gemimize saldırıyor üç kuruşluk peşmerge bile kafa tutuyor
BUNLAR BU KAFAYLA GİTTİĞİ SÜRECE ÇÖMELECEK YERDE BULAMAZLAR.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Haz 26, 2010 5:45 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hürriyet den alıntıdır.
Alıntı:

Bana ‘Be xerbin’ dediler

Uğur ERGAN 26 Haziran 2010

Barzani, Fransa’dan Kuzey Irak’a dönüşünde Türkiye ziyaretinin ayrıntılarını anlattı: “Türkiye’nin siyasetinde ciddi değişimler var. Eskiden ne Kürdistan’ın ismini, ne de Kürdistan bölgesini tanıyorlardı. Ziyaretim için davet Kürdistan Bölge Başkanı ismiyle gönderilmişti. Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmemde Erdoğan, Kürtçe olarak bana ‘Be xerbin (Hayırlı olsun)’ dedi.”

IRAK Kürdistan Bölgesel Başkanı Mesud Barzani, Haziran başında Türkiye’ye yaptığı ziyaret sırasında PKK’nın “ateskeşi” bozup, saldırılarına başlamasına dikkat çekerek, “Türkiye de buna karşı bombardıman başlattı. Ben Türkiye’deyken böyle bir şeyin olmasını beklemiyordum” dedi. Barzani, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ziyaretten duyduğu memnuniyeti kendisine Kürtçe “Be Xerbin (Hayırlı olsun)” diyerek ifade ettiğini de söyledi. Barzani, Türkiye ziyaretinin ayrıntılarını, Fransa’dan Kuzey Irak’a dönüşünde anlattı. Irak Kürdistan Demokratik Partisi’ne (IKDP) yakınlığı ile bilinen Peyamner ajansında yer alan bilgilere göre Barzani şunları söyledi:

Biz şiddete karşıyız

Türkiye’de farklı, yeni, geniş anlamda bir siyasi açılım havası var. Umut ediyorum ki başlayan barış süreci ortadan kalkmasın ve açılım sona ermesin. Biz şiddete karşıyız ve şiddetle de bir şey elde edilmez. Türkiye’ye davet edilmem ve ziyaretim bazı değişimleri beraber getirdi. Bu ilişkilerin gelişmesi için olumlu. İlişkilerin gelişmesi için hazırız.

Kürdistan’ı tanımazlardı

Türkiye’nin siyasetinde ciddi değişimler var. Eskiden ne Kürdistan’ın ismini ne de Kürdistan Bölgesini tanıyorlardı. Ziyaretim için davet Kürdistan Bölge Başkanı ismiyle gönderilmişti. Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmemde Erdoğan Kürtçe olarak bana “Be Xerbin (Hayırlı olsun)” dedi.

Bombardımanı kınıyoruz

Maalesef ben Türkiye’deyken PKK ateşkesi sonlandırdığını ve savaşı başlatacağını ilan etti. PKK operasyonlarını, Türkiye de buna karşı sınırlarımızda bombardımanı başlattı. Bu hiç hoş olmayan bir durum. Gerçekten ben Türkiye’deyken böyle bir şeyin olmasını beklemiyordum. Çok sert bir dille Kürdistan Bölgesi sınırlarının bombalanmasını kınadık ve kınıyoruz.

Bazı tarafları kınıyoruz

Bazı tarafların (PKK’yı kastediyor) yaptığı bu operasyonları kınıyoruz. Yaptıkları bu işler Türkiye ve İran’ın, Kürdistan Bölgesi sınır mıntıkalarını bombalamasına bahane teşkil ediyor. Hiç bir şekilde Türkiye ve İran’ın Kürdistan Bölgesi sınırlarını bombalamaları için yeşil ışık yakmadık. Bu yönde yayınlanan haberler gerçekçi olmaktan uzaktır.

İşte durum tam olarak bu!
Br kaç gün önce kahraman subayımız emekli albay Erdal Sarızeybek;art deki açıklamasında aynen şunları söylemişti.
"abd-İsrail-Ankara Hükümeti ve Barzani anlaştılar.Türkiye kürt devletini tanıdı.pkk ortada kaldı.Ona senin işin bitti dediler.O da diyor ki,ben de 30 yıl savaştım.Öldürdüm,öldüm,ben de bir şeyler olacağım.(güneydoğuda ben de bir devlet kurmak istiyorum.)Bunun için apo nun affedilmesi,kandildeki terörist komuta heyetinin Türkiye ye getirilmesi lazım ki bu gerçekleşsin.İşte pkk devleti acziyet içinde göstermek ve başka çare kalmadığına inandırarak buna zorlamak için terörü tırmandırdı.rte diyor ki;şimdi bunun zamanı değil,daha Türk milletine bunu hazmettiremedik,savaşı kes,doğu ve güneydoğunun oylarını paylaşalım,Açılım ile bu hazmettirmenin önce bir alt yapısını oluşturalım."
BEN BU YORUMA AYNEN KATILIYORUM!
Önce Cumhurbaşkanı kürdistan lafını etti geçen yıl ki seyahatinde,arkadan dış işleri bakanı olacak kişi kalktı ağabey dedi peşmergeye,şimdi de yukarıdaki haberi duyduk.
Şimdi siz böyle bir durumda Cumhurbaşkanına,rte ye,açılımcı akepeye nasıl inanırsınız?Resmen anlaşmış bunlar kürdistan için.
Peki böyle kişilerin yönetimindeki Türkiye;terör ile savaşır mı?Sınır ötesi harekat yapar mı?Asla!İşte böyle hamasi nutuklarla işi doğal gelişimine(Türkiye de bir kürt devleti kurulması bunun için de bir Türk-Kürt çatışmasına)bırakmaya devam eder.İşte bunun için özel harekat dağıtıldı,
bunun için Türk ordusunun pkk ile savaşan kahraman subayları içeri alındı.Esrarrengiz intiharlar!!!????bunun için.Orduyu yıpratmak bunun için.
Bu oyunu farkeden insanlar bunun için içeri alınarak susturuldu.
Geçmişler tv karşısına hamasi nutuklar atmaktan,millete yalan söylemekten başka işleri yok.Şimdi hain apu itinin afının ve karayılan denilen tasmalı itin ve ekibinin Türkiye ye nasıl af edilip getirileceğinin millete nasıl hazmettirileceğini düşünüyorlar.
İşte bence de pkk bunun için tüm gücünü kullanıp saldırıp bastırıyor ve üstünlüğü ele almaya çalışıyor.Tüm gücü işte hepsi bu kadar!
İş millete kalmıştır.Bunu artık bildiğimize göre ,olay millete gelip dayanmıştır.Milletimizin tarihinde kalkışma olmadığına göre yapılacak tek şey;akepe yi bir an önce iktidardan indirmek gerekiyor.Yanlız bu indiriş öyle akepeyi %20 lerle falan bırakmakla olmaz.Öyle bir eşekten düşmüş hale getirilecek ki;gelecek iktidar ,en başta Cumhurbaşkanından başlayarak,rte ve yardıcıları ile bu işlere yol açanlardan yüce divanda hesap soracak ve vatana ihanet den yargılayacak bir oy oranına sahip olsun.Çünkü böyle bir cumhurbaşkanı ile de bu işin gitmeyeceği apaçık ortadadır.Hiçbir konuda akepe yığınından farklı hareket etmeyen ve ayni kafa yapısındaki birisi ,akepe gittiği taktirde o makamda oturamaz,oturmamalıdır,oturması devletin bekası için bir tehdittir.Çünkü gelecek iktidarı da büyük bir olasılıkla çalıştırmamak için ne gerekiyorsa yapacaktır.
Benim chp ve kılıçdaroğlu konusunda ciddi çekincelerim var.Kılıçdaroğluna kesinlikle güvenmiyorum.Baykalın bu şekilde düşürülmesinin mutlaka bir amacı olduğunu düşünüyorum.Kılıçdaroğlunun böyle palas pandıras getirilmesinin altında da bir anlaşma yattığını düşünüyorum.Yüce Türk milletinin bence tek seçeneği var.Yıllarca mhp den esirgedigi güveni,bir kez olsun,ödünç olarak da olsa bu kez mhp ye versin.Bu iş demokrasi ile hallolacaksa bunun başka yolu yok.Çünkü abd yi dinlemiyecek tek lider Devlet Bahçelidir mevcutların içersinde.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız