Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Bilim ve Teknoloji: DARWİNİZM ve ÜLKÜCÜLÜK
Gönderen:: KaanhanK
alt1
Konu Bilim ve Teknoloji

Düşünün ki 1800 li yıllarda ortaya atılan bir fantezinin bu günkü uzantılarının dünya yüzeyinde, bulundukları ülkelerde soz sahibi olup,  insanlığın gelecegine etki edecek bir güce sahip olmaları hayal bile edilemezdi. Oysaki bu insanlığın en büyük ayıbı idi. Nedir bu aslı astarı, yazının tamamını okuyunca kavrayacağımız, veya evet bende bu fikirdeyim diye katılacagınıza emin olarak, gelin Darwiniz min temeline inelim.


Darwinin ileri surdugu fanteziler ilk bakisda pek cok kimseye makul ve cekici geldi.Darwinin bu fantezileri ozellikle belli siyasi ve ideolojik goruslere sahip cevrelerde buyuk ragbet gordu.Adina teori dedikleri Darwinin fikirleri oldukca populer olmusdu.
Cunku o devirdeki mevcut bilgi duzeyinin dusuk ve vasat oldugunu algilarsak,Darwin alcaginin bu hayali senaryolarinin gercek disi oldugunu gostermeye,o devirde bir ispat olarak karsit fikir uretmek mumkun degildi.Dusunun ki o yillarda mikrobiyoloji,biyomatematik gibi bilim dallarinin daha hic biri ortada yoktu.
O donemlerde genetik kanunlari ve kromozomlarin yapisi biliniyor olsaydi,Darwin ( Lamarc) dan adeta devraldigi "fiziksel ozelliklerin" sonraki nesillere aktarilmasi iddiasina belki asla kalkismayacakti.
Kimbilir belkide Darwin elektron mikroskobu gibi bir teknolojiye sahip olsaydi,her hucredeki veya hucrenin organlarinda akil almaz karmasikliga bizzat sahit olacakti.Icice gecmis boyle muhtesem bir sistemin kucuk degisimlerle meydana gelemeyecegini kendi gozleriyle gorecekti.Biyomatematik gibi bilimden nasiplenmis olsaydi degil hucrenin tek bir protein molekulunun bile tesaduflerle olusamayacagini anlayacakti.
Zira Darwinin aradigi TURLER butun bilgileriyle genlerde mevcuttu.Sozun ozu odur ki Darwinizmin temeli olan dogal seleksiyonun genlerde degisiklikler meydana getirerek yeni TURLER turetmesi mumkun degildi.Dunyanin bu gunku gelismis ulkelerinin yine gelismis laboratuar'larinda bu gun bile halaa yarinlari sekillendirecek Darwinist dusunceye sahip bilim adamlari yetise dursun.. akli basinda bilim adamlari Darwinin fantezilerinin hic bir dayanacak dalinin kalmadigini ..yineDarwin seven dernek ve localarda yetismis aydinlar eliyle teker teker bir itiraf olarak,yillarca gudulen bu yolun yol olmadigini aciklar demecler gelmektedir.
Genlerin ve kromozomlarin kesfi daha bir asir olmamisken DNA molelunun kesfi ilkin 1950 li yillar olsada acikliga kavusturulmasi henuz 5. yilini doldurmadi.Bu kadar modern cagin modern teknolojisinde uzak bir hayalperestin kitabinin pesine dusenler Darwinin teorilerini bile ideollestirerek her alana malzeme ettikleri gibi siyasete de alet ederek,inancsiz imansiz bir toplumun uremesine on ayak olundu.ve icimizdeki beyinsiz mihraklarda buna dort elle sarildi.Yani evrim dedikleri safsatanin bir acmaz oldugunu ve hic bir zaman gerceklesmis olamayacagini ortaya koydu.Butun gelismeler bilim disi oldugu ortaya cikan Darwinin teorisini tarihin tozlu raflarina kaldirmasi gerekirdi.Ancak
ideolojik aidan belli cevreler israrla teoriyi yenilemeye ve her ne sekilde olursa olsun bilimsel platforma oturtmaya calistilar.Butun bu cabalarin altinda yatan gercek dinsiz bir toplum yaratmak ti.
Milyonlarca yillik bir gelisim neticesinde var olunan ispat dedikleri EVRIM maalesef henuz bir fosil kayitlarinda bile rastlanilmamis bir yalandan baska bir sey degildi.Halaa Darwin zihniyetli bu isi ticarete dokmus beyinsizler dunyanin dort bir yanina dagilmis,gecmisden bu gune uzayan iz dedikleri fosil kalintilarini aramaktalar.
ve sonucda bazi Darwinisler,yillarca inkar ettikleri yaratilis gercegini bu gun birer birer aciklamaktadirlar.Tabii o devirlerde Darwin canliligin tesaduf eseri olamayacak muthis bir karmasikliga sahip oldugunu bilemezdi.Cunku canlilar evrim ile olusmamisti.Bir ilahi guc eliyle yaratilmislik soz konusuydu. O devrin acmazlarini oynayan teorilerine bu gun bile sahip cikiliyor olmasi,Muslumani oldugu kadar diger inanc sahibi dinleride rahatsiz etmektedir.En ufak tesadufe imkan vermeyen protein gercegi varki,bu bile Darwinistleri alasagi ediyor.Insanoglu halaa kendi yaratilis gayesinin sirrini bilmezken boyle bir delinin ortaya cikarak 200 yildir insanligi bosuna mesgul etmeside yine musluman dunyasinin kabuguna cekildigini ve insiyatifi tamamiyle baskalarina teslim ettigini gosteriyordu.
DNA Darwin zamaninda bilinmedigine gore canliligin kokenini rastlantilarla aciklama gayretleri bos ve yalandi.Bugun evrim anlayisi birakin sahip cikmayi temelinden cokmus bir fanteziden baska bir sey degildir.
Darwinistlerin cikmazlarinin cikar yolu,bir yaraticinin varligini kabul etmektir.Bugun en ileri teknolojiye sahip laboratuarlarinda en seckin bilim adamlariyla,en pahali cihazlar sayesinde bile cansiz maddelerden canli bir hucre olusturabilmek mumkun olamamaktadir.Bu yapilarin tesaduf oldugunu one surmek ise elbetdeki akil disi bir iddia dir.Canlilarin yaratilmis oldugu gercegi cok aciktir.Yaratilmis insana gecmisde yatigi gibi duzen ve nizam veren TURK bu gunde sekil verme pesinde kosan milletin ta kendisidir.
Kendini siyasi arenada ifade eden ulkucu hareket,in onemi bulundugu kesmekeslige son verecek gucu icinde barindirdigi icin cok onemlidir.Ulkucu dusuncenin bir noktada gecmisde karsisina aldigi ser odaklari isde bu kalintilardir.Amaclari dinsiz bir toplum yaratmak olan bu ser guclerin agabeyleri ister MAO, ister MARKS, ister bilmem ne olsunulkucu hareketin gecmisde serefiyle mucadele ettigi bu ser gucler inanci bir morfin gibi gormuslerdi. Makul bir olcu Akil da olacagina gore Ulkuculuk daima vijdanlari rahatlatan iman olcusuyle Allahin ipinden ayrilmamis zaman zaman canavarlasan bu ser guclerine karsi onuruyla,mucadele etmesini bilmisdi. Kaldi ki bir donem salgin bir hastalik gibi moda Darwin hayranlarina karsin,Islami yani dini siyasete alet edenler o donemlerin Turkiyesinde hic bir sey yapmadiklari gibi suspus olmuslar,neredeyse ALCAKCA meydanlardan kacmislardi.Ulkucu dusuncenin gecmisde verdigi o serefli mucadeleler sadece uc-bes kici kirik haine karsi verilmis bir mucadele degil,neredeyse 2asir insanligi mesgul eden Darwinistlere karsida verilmis inancli bir zaferin adi idi.
Ulkucunun gecmisde utanacak hi ir seyi olmadigi gibi,serefiyle yaptigi mucadeleleri...hatda devlet eliyle anitlastirilacak serefli onurlu zaferleri mevcutdur.
Allahin ipinden ayrilmayan Ulkucunun misyon diyerek sahiplenecegi cok seyi vardir.
O nedenle Ulkuculuk bir Serefdir tavizi verilmez.
Allaha emanetsiniz ...Selam ve Sevgiyle

Kaanhan Kurultay.


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Bilim ve Teknoloji
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Bilim ve Teknoloji:
DARWİNİZM ve ÜLKÜCÜLÜK


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.27
Toplam Oy: 36


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


"DARWİNİZM ve ÜLKÜCÜLÜK" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1