BU  DAVAYA CAN VERENLER
ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER ANTOLOJİSİ -I-
 
RUHU ŞÂD OLSUN ALİ BÜLENT ORKAN 
13 AĞUSTOS 1982 
Samsun’luydu 25 yaşında olup, ailece Anakar Etlik Aşağıeğlence  semtinde oturuyorlardı. Ankara İncirli Lisesi Gece Bölümü ögrencisiydi. Piyangotepe katliamından sorumlu tutularak yargılandığı 12 Eylül mahkemelerinde idam cezasına çarptırılmıştı. Kapatıldığı Mamak Askeri Cezaevi Ölüm Hücresi’nde sabaha karşı alınarak götürüldüğü Ankara Merkez Kapalı Cezaevi’nde asılarak şehid edildi. Cenazesi Ankara Karşıyaka Asri mezarlığı’na defnedildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ALİCAN KARAOSMANOĞLU 
18 HAZİRAN 1977 
Ankara-Küçükesat semtinde oturuyordu. 17 yaşındaydı. Mimar Kemal Lisesi öğrencisiydi. Okul civarında pusu kuran komünistler tarafından kurşunlanarak şehid edildi. Cenazesi Karşıyaka mezarlığında toprağa verildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ALİ CIBIR 
17 MAYIS 1979 
İstanbul Bakırköy’de MHP ilçe binasının karşısında bulunan bir pasajda muhasebe bürosu vardı ve muhasebecilik yapmaktaydı. İlçe binasına baskın yapmak için gelen komünistler binada kimseyi bulamayınca, ülkücü olduğunu bildikleri Ali Cıbır’ın dükkânını basarak çalıştığı yerde şehid etmişlerdir. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ALİ ÇAKIROĞLU 
9 ŞUBAT 1978  
Trabzon’luydu. Üniversite hazırlık kurslarına katılmak için memleketinden İstanbul’a gelmişti. 18 yaşındaydı. İstanbul Selimiye Çiçekçi mahallesinde komünistler tarafından arkadan vurularak ağır yaralandı. Devlet hastanesine kaldırıldıysa da kurtarılamıyarak şehid oldu. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ALİ ÇETİNER 
8 ŞUBAT 1979  
Gaziantep’liydi. Lise mezunu olup 21 yaşındaydı. Gaziantep ÜGD yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunuyordu. Gece evine dönerken daha önceden pusu kurarak beklemekte olan komünist militanlar tarafından tam evinin kapısını açarken arkasından kurşunlanmak suretiyle şehid edildi. Cenazesi Gaziantep’te toprağa verildi
 
RUHU ŞÂD OLSUN ALİ ÇETİN 
6 AĞUSTOS 1979  
Kayseri’liydi ve Türk Silahlı Kuvvetlerı’nde Asteğmen olarak görevliydi. Kayseri’ye tayin izni münasebetiyle bir haftalığına ailesini ziyaret için gelmişti. Evli ve iki çocuk babasıydı. Askere gitmeden önce MHP İstanbul İl Teşlilatı’nda görev yapmıştı. 1979 yılı Ramazan ayında komünist katillerce kaçırılarak çok feci şekilde şehid edildi. Cenazesi Kayseri Asri mezarlığında  toprağa verildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ALİ ÇİFTÇİ 
20 NİSAN 1978  
Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesindendi. Polisin yaptığı bir arama sırasında görevli emniyet komiseri ile aralarında çıkan bir tartışma sonucu komiserin ateş etmesi üzerine başına isabet eden kurşunlarla olay yerinde şehid oldu. Cenazesi memleketinde toprağa verildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ALİ FUAT MEYDAN 
ŞUBAT 1980  
Artvin’in Şavşat ilçesindendi. İstanbul Feriköy’de oturuyordu. İnşaatçılık yapıyordu. Feriköy semtinde bir kahvehanede oturduğu sırada kahveye giren komünistler tarafından kafasına kurşun sıkılarak şehid edildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ALİ GÖRKEM  
18 TEMMUZ 1979  
Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Sarıkeçili köyündendi. 37 yaşında evli ve 8 çocuk babasıydı. Bossa fabrikasında işçi olarak çalışıyor ve PTT Evleri mahallesinde oturuyordu. Sabah işine giderken yolda önünü kesen komünist katiller tarafından kurşunlanarak şehid edildi. Daha sonra olay mahalline gelen polisler üzerinden çıkan ülkücü bir şaire ait şiir’i görünce „Bir faşist daha temizlendi“ diyerek cesedini tekmelediler. Cenazesi toprağa verildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ALİ KOÇ  
3 HAZİRAN 1980  
Kayseri’liydi. Ailece Plevne mahallesinde oturuyorlardı. 20 yaşlarında olup öğrenciydi. Plevne mahallesi ÜGD Şubesi başkanıydı. Mahallesinde gezerken komünistler tarafından vurularak şehid edildi. Cenazesi Asri mezarlıkta toprağa verildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ALİ KÖLEOĞLU 
NİSAN 1980  
Uşak MHP il başkanıydı. Muhasebecilik yapıyordu. İşyerinde bulunduğu bir sırada koruma polisinin yanından ayrılmasını fırsat bilen komünistler tarafından kurşunlanarak ağır yaralandı. Acilen kaldırıldığı Eğe Üniversitesi Tıp Fakultesi Hastanesi’nde, şeker hastası olduğu gözardı edilerek verilen sakıncalı ilâçlar sebebiyle şehid oldu.
 
Geri | İleri