BU  DAVAYA CAN VERENLER
ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER ANTOLOJİSİ -I-
 
 
RUHU ŞÂD OLSUN EFRAHİM ŞEKER 
15 HAZİRAN 1979 
İstanbul-Yıldırım mahallesinde oturuyordu. Bakırköy MHP ilçe teşlilâtında çeşitli görevler almıştı. Bulgaristan göçmeni bir aileye mensup olup, öğretmenlik yapmaktaydı. Komünist katiller tarafından pusuya düşürülerek kurşunlanmak suretiyle şehid edildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN EKREM ÇAMAŞ 
24 MAYIS 1980 
Samsun'un Bafra kazasındandı. Karadeniz Teknik Üniversitesinde okuyor ve Trabzon-Gülbahar mahallesinde oturuyordu. 24 yaşındaydı. Aynı zamanda ÜYD ikinci başkanlığını yürütüyordu. KTÜ'de bir saatli bombanın patlaması sonucu parçalanarak şehid oldu. Cenazesi memleketinde toprağa verildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN EKREM KOCAMAN 
Artvin'liydi. Ailece ülkücü fikre sahip olup, Artvin'de Sanat Okulu civarında oturuyorlar ve mobilyacılık yapıyorlardı. 21 yaşındaydı. Adnana'da komonda eri olarak askerliğini yaparken izne geldiği bir sırada anında iki kardeşi de olduğu halde evlerine giderlerken Adliye civarlarında komünistler tarafından pusuya düşürülerek kurşunlandılar. İki kardeşi ağır yaralandı. Kendisi orada şehid oldu. Cenazesi Artvin'de toprağa verildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN EKREM MANAV (MAKAV) 
26 EYLÜL 1979 
Denzizli'liydi. Denizli'nin İlbadı mahallesinde oturuyordu. Olay günü işinden evine dönerken yolda pusu kurmuş maskeli iki komünist militan tarafından silâhla ağır yaralandı. Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldıysa da doktorların kasıtlı tutumu neticesi şehid edildi. Cenazesi Denizli'de toprağa verildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN EKREM TAR 
17 MAYIS 1977 
Ankara Teknik Yüksek Öğretmen Okulu öğrencisi olup, 23 yaşındaydı. Ankara'nın Seyranbağları semtinde oturuyordu. Seyranbağları ÜOD Kitap Lokali'nde oturduğu bir sırada lokale baskın düzenleyen komünist militanların kurşunlarına hedef olarak şehid düştü. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN EKREM YILMAZ 
31 TEMMUZ 1977 
Erzurum'luydu. İstanbul-Zeytinburnu Şabanağa semtinde oturuyor, aynı yerde kasaplık yapıyordu. 30 yaşlarında olup, evli ve çocuk sahibiydi. MHP Zeytinburnu ilçe yönetim kurulu üyeliği yapıyordu. Şabanağa semtinde bir lokantada yemek yerken komünist katilerce kurşunlanarak şehid edildi. Cenazesi Merkez Efendi Mezarlığında toprağa verildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN EMİN EMEKLİ 
Ankara'nın Etlik semtinde, Esentepe mahallesinde oturuyordu. 20 yaşlarındaydı ve seyyar satıcılık yaparak hayatını kazanıyordu. Bir sabah çalışmaya giderken komünist militanlar tarafından pusuya düşürülerek Esentepe Güneşevler semtinde şehid edildi. Naaşı bir kanalizasyon çukuruna atılmış olarak bulundu. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN EMRULLAH TÜRKDAĞLI 
24 ŞUBAT 1980 
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesiden olup, ilçenin Kümbet mahallesinde oturuyordu. Olay günü bir arkadaşı olduğu halde evine giderken yolda pusu kuran komünist militanlar tarafından kurşunlandı. Yanındaki arkadaşı yaralanırken kendisi şehid düştü. Cenazesi Elbistan'da toprağa verildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ENVER YAVUZDEMİR 
10 ARALIK 1979 
Artvin'liydi. Evli ve üç çocuk babası olup, 35 yaşında idi. Artvin'de Orta mahallede oturuyor ve şoförlük yapıyordu. Yanında bir arkadaşıyla barlikte evine giderken komünistler tarafından yolu kesilerek silâh tehdidiyle elleri bağlanıp dövülerek Dere mahallesine kadar götürülüp, orada bir müddet işkence yapıldıktan sonra kafasına silâhla ateş edilerek şehid edilmiştir. Cenazesi Artvin'in Tütüncüler Köyü'nde toprağa verildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ERCÜMET YAHNİCİ 
27 ARALIK 1979 
Bahçelievler BÜD'nin kurucularından olup, Mali Bilimler ve Muhasebe Yüksekokulu öğrencisiydi. MEB'nda memur olarak çalışıyordu. Ülkücü Memurlar Derneği'nin yöneticilerindendi. Ankara Dumlupınar Caddesi üzerinde bulunan evinden işine gitmek için otosuna binerken pusuda bekleyen komünist katiller tarafından şehid edildi. Daha önce de defalarca komünistlerin saldırılarına maruz kalmıştı. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ERDAL ÇOR 
21 EKİM 1979  
18 yaşında olup, ailesinden ayrılarak çalışmak üzere geldiği Antalya'da iş bulamayınca hamallık yaparak geçimini sağlıyordu. Ülkücü bir arkadaşıyla birlikte olay günü Antalya Lisesi'nin önünden geçerlerken bir komünistin saldırısına uğrayarak demir çucuklarla dövülerek ağır yaralandı. Ağır yaralı vaziyette kaldırıldığı hastanede girdiği komadan kurtarılamayarak üç gün sonra şehid oldu. Cenazesi Antalya Andızlı Mezarlığına defnedildi. 
 
RUHU ŞÂD OLSUN ERDEM ARABACI 
10 EYLÜL 1977 
Bolu'nun Düzce kazasındandı. 21 yaşındaydı. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsünden yeni mezun olmuştu. Yenimahalle  MHP Gençlik Kolları teşkilâtında görevliydi. Demetevler 2. Caddede oturuyordu. Mübarek Ramazan ayında Kadir Gecesi günü iftara yakın saatlerde komünistlerle yaptığı kavgadan sonra yaralanan elini pansuman ettirmek üzere gittiği eczaneden çıkarken kalabalık bir komünist grubun tekrar saldırısına uğradı. Aldığı tek kurşun yarasıyla yere yıkılınca yanına kadar sokulma cesaretini gösteren komünistler tarafından sopalarla dövülerek şehid edildi. Ailesinin tek erkek çocuğuydu, cenazesi Düzce'de toprağa verildi.
 
 Geri | İleri